Nadruki

Nadruki wykonujemy różnymi metodami. Każda z nich ma swoje wady i zalety. Poniżej przedstawiam krótką charakterystykę metod, jakimi dysponuje nasza drukarnia, aby mogli Państwo wybrać sposób, który będzie najbardziej odpowiedni.

1. Nadruk folią FLEX.

Nadruk folią Flex polega na wycinaniu na ploterze tnącym specjalnej folii, którą kolejno przykleja się na koszulkę i wgrzewa przy pomocy prasy płaskiej do materiału. Metoda ta jest dobra do pojedynczych napisów, koszulek z logo firmy, czy też prostych obrazków składających się z niewielu kolorów.

Do zalet tej metody zalicza się wysoka trwałość nadruku na materiale, niska cena oraz niespieralność koloru.
Ogranicza nas natomiast ilość kolorów (każdy kolor nakładany jest oddzielnie). Wzory tym nadrukiem nie mogą zawierać również przejść tonalnych, ani efektów graficznych takich jak cień.

2. Nadruk z folią FLEX z nadrukiem.

Nadruk tą metodą polega wydrukowaniu grafiki na specjalnej folii flex, następnie wycięciu jej na ploterze tnącym i  wgrzaniu przy pomocy prasy płaskiej do materiału. Metoda ta jest dobra do nadruków ze zdjęciem, lub innym obrazkiem, a także do grafik, które zawierają efekty graficzne takie jak cienie, czy gradienty.

Zaletą tej metody jest dowolna liczba kolorów nadruku, czy efektów graficznych.
Nadruk tą metodą jest jednak mniej trwały, a kolory po dłuższym czasie mogą się sprać.

3. Nadruk metodą sublimacji.

Metoda ta polega na wydrukowaniu obrazka na specjalnej drukarce z tuszami sublimacyjnymi na papierze do sublimacji. Wydruk ten następnie przykłada się do koszulki i zgrzewa w prasie.

Taki nadruk nie ma ograniczeń dotyczących kolorów oraz jest trwały.
Maksymalny rozmiar takiego nadruku to rozmiar papieru A3. Nadruk metodą sublimacji możemy wykonać jedynie na specjalnych poliestrowych koszulkach koloru białego.